Mikulov a okolí Fotogalerie Ubytování v Mikulově Ceník - storno podmínky Kontakt

Mikulov a okolí

Mikulov - historické město ležící uprostřed sluncem zalité krajiny osázené vinicemi, město pyšnící se mnoha památkami, město s vůní jihu. A také centrum Mikulovské vinařské podoblasti, která je se svými bezmála třemi tisíci hektary vinic největší v České republice, ležící na samé hranici se sousedním Rakouskem přibližně 50 km od Brna.

Dominantou podoblasti je Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace Pálava. Pavlovské vrchy patří se svými bělostnými vápencovými skalami, rozkvetlými skalními stepmi, zříceninami hradů a vinnými sklepy v okolních obcích (Horní Věstonice, Perná, Pavlov), k nejnavštěvovanějším místům České republiky.

Neopomenutelným lákadlem jižní Moravy je unikátní krajina a architektura města Mikulov obklopená památkami UNESCO Lednicko-valtickým areálem. Město Mikulov nabízí svým návštěvníkům širokou škálu historických památek. Zámek stojící na výrazném skalním útesu byl založen českým Králem Otakarem Přemyslem I.. Později majitelé zámku Liechtensteinové a Dietrichsteinové svou rezidenci postupně přestavovali dle požadavků doby až do její nynější barokní elegance. Historické náměstí oplývá renesančními domy, kašnou, morovým sloupem. a Dietrichsteinskou hrobkou. Kozí hrádek, Turold či Svatý kopeček s křížovou cestou a také židovský hřbitov.

Přes historii, přírodu a kulturu jde Mikulov ještě dál. Místní sportovní hala, jezdecký klub, koupaliště, nedaleké golfové hřiště a především síť Moravských vinařských stezek nabízí využití pojaté z druhého konce – sport. Cyklostezkami je protkané nejen Mikulovsko a celý kraj pod Pálavou, ale také barokní komponovaná krajina u našich rakouských sousedů. A věřte, že výhled na Mikulov je nejkrásnější právě z jihu.

www.mikulov.cz Penzion U Havranů Penzion U Havranů Penzion U Havranů
www.lednice.cz
www.radnice-valtice.cz
www.vinarske.stezky.cz